"Марек" загуби драматично от "Аркас" в последния си мач в Шампионската лига

"Марек" напуска европейски клубни турнири, но остави добри впечатления при дебюта си в Шампионската лига

© Юлия Лазарова

Волейболният шампион на България "Марек Юнион Ивкони" допусна драматична загуба с 2:3 (26:24, 26:28, 25:23, 23:25, 12:15) от миналогодишния полуфиналист "Аркас" (Измир) в последния си мач в Шампионската лига.

Двата отбора изиграха много интересен и оспорван мач, продължил близо два часа и половина. Възпитаниците на Найден Найденов бяха много близо до уникален обрат в четвъртия гейм, който щеше да им донесе победата в мача.

Българите изоставаха с 11:20, но успяха да съкратят изоставането си до една точка при 23:24. Турският отбор все пак измъкна гейма при четвъртата си поредна възможност, а в тайбрека се възползва от по-големия си опит, за да затвори мача.

След размяна на точки в решителния гейм до 4:3 в полза на "Марек", "Аркас" направи пет поредни точки и поведе с 8:4, а след това и с 10:6. Българите за пореден път в мача показаха характер и намалиха до 11:12, но не успяха да се преборят за победата.

След тази загуба "Марек" ще напусне европейските клубни турнири, тъй като не успа да попадне сред трите най-добри трети отбори в седемте групи на Шампионската лига и да продължи участието си в CEV Cup.

Въпреки това дупничани оставиха добри впечатления при дебютното си участие в турнира, като завършиха с пет точки след една победа и пет поражения, две от които с 2:3 гейма. "Нолико" е сигурен победител в групата с пет победи от пет мача, а по-късно тази вечер ще играе с последния КАИ.

Минималната победа в София пък означава, че "Аркас" почти сигурно ще трябва да се задоволи с участие в CEV Cup. В следващата фаза на Шампионската лига продължават седемте победители в групата и следващите пет отбора с най-добри показатели.