"Славия" и "Пирин" (ГД) допълниха 1/4-финалите за Купата

Вили Вуцов класира "Славия" на четвъртфинал

© Архив

Футболистите на "Славия" и "Пирин" (Гоце Делчев) задържаха аванса си от първите срещи и се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Белите продължават напред след успех с 1:0 като гост на "Ботев" (Пловдив) и общ резултат 4:0. Столичани изгубиха шансовете да постигнат нещо значимо в А група и ще се съсредоточат върху турнира, докато "канарчетата" ще се борят за място в челната тройка на първенството.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с домакинско преимущество на жълто-черните, но Хабиб Бамого и Мариян Огнянов направиха пропуски пред вратата на Георги Петков. След средата на полувремето столичани отблъснаха натиска на "Ботев" и стигнаха до опасни положения в наказателното поле, завършени от Даниел Златков и Здравко Лазаров.

В 33-ата минута именно Лазаров центрира отдясно и Павле Попара с глава засече топката във вратата на "канарчетата". Голът на сърбина уби напълно и малката интрига в двубоя, но двата тима продължиха оспорваното си съперничество.

През втората част превъзходството беше поделено, като имаше възможности за гол и пред двете врати. Лазаров, Владислав Златинов и Попара пропуснаха най-чистите положения за "Славия", докато за домакините не успя да се разпише резервата Станислав Костов.

В другия неделен реванш "Пирин" (Гоце Делчев) се класира на четвъртфинал, след като стигна до 1:1 срещу "Нефтохимик" и отстрани съперника благодарение на победата си с 1:0 в първия мач.

Реваншът беше игран в Нова Загора заради наказанието на бургазлии с лишаване от домакинство за един мач. "Нефтохимик" беше по-активният отбор на терена в началните минути, но символичните домакини не успяха да реализират две добри ситуации за гол.

Вместо това, в 23-ата минута Драги Коцев се възползва от разбъркване в наказателното поне на бургазлиите и даде аванс на своя тим. Зелените останаха по-добрият отбор на терена и през втората част, въпреки че старши треньорът Димчо Ненов трябваше да замени още преди почивката получилия травма вратар Цветан Димитров.

Натискът даде резултат, но едва в 85-ата минута, когато вече беше късно за обрат с нужните два гола разлика. Попадението за равенство на реванша беше вкаран от влезлия в игра през втората част Румен Николов, който засече центриране със силен удар.

Равенството изпрати "Пирин" до четвъртфиналите на турнира, където в жребия го чакат ЦСКА, "Берое", "Миньор" (Перник), "Левски", "Локомотив" (София), "Литекс" и "Славия".