Тед Лигети спечели трети гигански слалом за сезона

Лигети доближи скъси част от аванса на лидера за Световната купа Аксел Лунд Свиндал

© Ройтерс

Американецът Тед Лигети спечели гиганския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в италианския зимен център Алта Бадия.

За световния шампион това е трета победа в дисциплината от началото на годината и 14-а в неговата кариера.

Лигети даде най-добро време в първия манш и шесто във втория, за да повтори успеха си на трасето от преди две години. Второто място зае носителят на Световната купа Марсел Хиршер с пасив от 2,04 секунди, а тройката допълни французинът Тома Фанара.

Лидерът във временното класиране за Големия кристален глобус Аксел Лунд Свиндал завърши девети. Независимо от това той остава начело с 614 точки и аванс от 106 пред втория Лигети. Хиршер заема третата позиция с 460 точки.

Лигети оглавява подреждането за малката Световна купа в гигантския слалом. След четири старта американецът разполага с 360 точки и 40 преднина спрямо Хиршер. Италианецът Манфред Мьолг е трети със 162 точки.