"Атлетико" (М) спечели трудно срещу "Селта"

Радостта на футболистите на "Атлетико" (М) след гола на Адриан в 77-ата минута<br />

Радостта на футболистите на "Атлетико" (М) след гола на Адриан в 77-ата минута

Атлетико" (Мадрид) се наложи с 1:0 срещу "Селта", но трябваше да положи много усилия за домакинския си успех. Отборът на Диего Симеоне поведе в 77-ата минута с гола на Адриан и задържа преднината си.

Съставът от Виго, който преди седмица победи с 2:1 "Реал" (М) за Купата на Испания, отново се представи добре. "Селта" игра опростено и добре организирано в защита.

"Дюшекчиите" трудно успяваха да създават чисти положения. Те все пак показаха настоятелност и натискът им през втората част даде резултат.

Адриан вкара красив гол и даде предимство на червено-белите. Той стреля точно от около 20 метра в горния десен ъгъл на Хави Варас.

В 86-ата минута Миранда игра с ръка при атака на "Селта" и получи жълт картон, за което беше отстранен. "Атлетико" (М) успя да задържи преднината си и взе 13-ата си победа за сезона в Примера дивисион.

"Дюшекчиите" остават втори, като събраха 40 точки и изостават с шест от "Барселона". Каталунците гостуват на "Валядолид" в последния си мач за 2012 г.

Atletico Madrid vs Celta 1:0 Lopez by UCL2410