"Манчестър юнайтед" с първо равенство за сезона след 1:1 със "Суонзи"

"Манчестър юнайтед" води с четири точки пред "Манчестър сити" във Висшата лига

"Манчестър юнайтед" завърши 1:1 със "Суонзи" като гост. Водачът в класирането може да съжалява, че вместо с трите точки си тръгна с първото си равенство през сезона.

Отборът на сър Алекс Фъргюсън създаде доста положения, особено след почивката, но не успя да вкара. Гредите също помогнаха на Майкъл Ворм да не допусне голове.

Срещата започна интересно и "Манчестър юнайтед" поведе в 15-ата минута. Тогава след центриране на Робин ван Перси от ъглов удар Патрис Евра отбеляза с глава.

Играещият впечатляващ сезон Мигел Перес Куеста-Мичу вкара изравнителен гол за "Суонзи" в 29-ата минута. Испанецът се разписа, след като вратарят на гостите Давид де Хеа спаси удар на Леън Бритън, а топката стигна до него.

През второто полувреме Ван Перси и Майкъл Карик улучиха гредите. Пропуски направиха Уейн Рууни и Хавиер Ернандес-Чичарито.

"Манчестър юнайтед" остава на върха в класирането с 43 точки. Шампионът "Манчестър сити" намали изоставането си от шест на четири точки благодарение на трудната си победа с 1:0 срещу "Рединг".