Григор Димитров откри новия сезон с победа на двойки

Димитров спечели първия си мач през новия сезон

© Ройтерс

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа победа в първия си мач от сезон 2013.

21-годишният хасковлия и японският му партньор Кей Нишикори се наложиха трудно със 7:6 (5), 4:6, 10:7 над поставените под номер 4 Михаил Елгин от Русия и Денис Истомин от Узбекистан в мач от първия кръг на турнира на двойки в Бризбейн, Австралия.

Двубоят започна много равностойно и не се стигна до пробив в първия сет, след като двете двойки пропуснаха по четири възможности. В решителния гейм Димитров и Нишикори спечелиха четири от първите пет разигравания, но допуснаха изравняване при 5:5. След това обаче Истомин допусна двойна грешка и българо-японската двойка се възползва още от първия си сетбол.

Вторият сет също премина под доминацията на сервиращите и в първите девет гейма нямаше дори точки за пробив. Димитров и Нишикори обаче изгубиха подаването си в десетия и оказал се последен за втората част гейм.

Първите 15 точки в шампионския тайбрек бяха спечелени от сервиращите тенисисти, за да се стигне до 8:7 в полза на българина и японеца. Тогава те направиха първия мини пробив, след което се възползваха и от първия си мачбол.

Победата класира Димитров и Нишикори за четвъртфиналите, където техни съперници ще бъдат победителите от мача Радек Щепанек/Оливие Рошюс и Брайън Бейкър/Раяй Харисън. Двубоят ще се играе на 1 януари.

Българският тенисист успя да прекъсне серията си от седем поредни загуби на двойки. Последната му победа беше в тандем с руснака Дмитрий Турсунов в първия кръг на "Уимбълдън" през 2011 г.

Димитров ще участва и в надпреварата на сингъл. В първия кръг той ще се изправи срещу 27-годишния Брайън Бейкър, срещу когото може да играе и на двойки. Американецът заема 61-о място в световната ранглиста.