"Фулъм" победи с 2:1 УБА, Бербатов вкара първия гол за годината във Висшата лига

Димитър Бербатов<br />

Димитър Бербатов

"Фулъм" спечели шестата си победа за сезона, като се наложи с 2:1 срещу "Уест Бромич" като гост. Българският нападател Димитър Бербатов имаше основна заслуга за успеха, като вкара първия гол.

Лондончани, които досега не се представяха убедително извън "Крейвън котидж", направиха успешна крачка в 2013 г. Победата дойде срещу една от приятните изненади във Висшата лига този сезон.

Отборът на Мартин Йол започна по-добре срещата, но постепенно "Уест Бромич" пое инициативата. "Фулъм" успя да поведе малко преди почивката след бърза атака. В 39-ата минута Ашкан Дежага получи по дясното крило, излъга защитник на съперника и върна към точката на дузпата, откъдето Бербатов с плътен удар вкара първия гол за 2013 г. във Висшата лига.

"Уест Бромич" изравни чрез Ромелу Лукаку в 49-ата минута. Той се разписа след подаване на Били Джоунс отдясно, като останаха съмнения за засада. Малко след това Лукаку можеше да вкара за втори път, но топката срещна гредата.

Домакините засилиха натиска си и създадоха доста положения. "Фулъм" имаше късмет и в 56-ата минута, когато след удар на Золтан Гера топката се отби от гредата.

Две по-късно Алекс Качаниклич върна преднината на лондончани. Той беше изведен много добре от Брайън Руис, излъга двамата защитници и преодоля Бен Фостър. "Уест Бромич" продължи да напада в опит да спечели поне точка, но не успя да вкара. Йол смени Бербатов в последната минута от добавеното време.

"Фулъм" събра 24 точки и излезе на 12-ото място. "Уест Бромич" има 33 и е седми.