Владимир Зографски завърши 17-и във втория старт от "Четирите шанци"

Норвежецът Андерс Якобсен спечели състезанието

Българинът Владимир Зографски се представи силно и завърши на 17-о място във втория старт от престижното състезание по ски скокове "Четирите шанци".

На олимпийската шанца в Гармиш-Партенкирхен той се доближи до личния си рекорд в надпреварата - 16-о място в Оберсдорф през 2010 г.

Световният шампион за юноши от 2011 г. преодоля квалификациите с десети резултат, след което се изправи в елиминациите срещу Нориаки Касай.

Зографски се справи с лекота с японския ветеран след скок от 127 метра, който беше оценен със 120.1 точки. Касай преодоля 123.5 метра и получи 113.4 точки, което му отреди 41-о място в крайното класиране.

Във финалната фаза, в която участваха победителите в 25-те дуела и петте с най-добър резултат от загубилите, Зографски преодоля 134 метра и с обща оценка от двата скока 251.2 точки се класира на 17-ата позиция.

Норвежецът Андерс Якобсен спечели състезанието с 277.7 точки след скокове от 131 и 143 метра. Той записа втора поредна победа в "Четирите шанци", след като завърши първи и в Оберсдорф.

Лидерът в надпреварата за Световната купа Грегор Шлиренцауер завърши втори със скокове от 134 и 136.5 метра и актив от 276.8 точки. Трети остана носителят на Световната купа за 2012 г. Андерс Бардал с 267.2 точки след скокове 136.5 и 135.5 метра.