Антонио Кандрева донесе победата на "Лацио" с гол от дузпа в 86-ата минута

Лацио" записа драматична домакинска победа срещу "Каляри" с 2:1 и се утвърди на второто място в италианската Серия А. "Орлите" изоставаха в резултата до 79-ата минута, но направиха обрат след попадения на Абдулай Конко и Антонио Кандрева от дузпа.

След 12-ата си победа в 19 мача римляните събраха 39 точки през първия полусезон - с пет по-малко и мач повече от лидера "Ювентус". За последно "Лацио" имаше подобен точков актив през сезон 1999/2000, когато спечели втората си и последна засега шампионска титла.

Отборът на Владимир Петкович няма загуба в осем поредни мача в Серия А и общо 12 във всички турнири. "Каляри" пък е в серия от шест последователни загуби и се намира само на една точка от зоната на изпадащите.

След равностойно първо полувреме, в което "Лацио" удари греда чрез Андерсон Ернанеш, а Федерико Маркети спаси изстрел отблизо на Раджа Нианголан, гостите от Сардиния поведоха в резултата в 62-ата минута.

Марко Сау напредна успоредно на границата на накaзателното поле, отвори си позиция за удар и технично завъртя топката в обратния ъгъл.

В 79-ата минута "Лацио" изравни резултата. Джузепе Биава игра с глава след центриране от ъглов удар и останалият непокрит Конко се хвърли напред, за да прати топката във вратата от близко разстояние.

В 83-aта минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като вратарят Микаел Агаци фаулира откъсналия се сам срещу него Мирослав Клозе. Решението на главния съдия беше оспорвано няколко минути от гостите, но в крайна сметка влезлият като резерва Кандрева изпълни точно наказателния изстрел и донесе трите точки за своя отбор.