Десет от "Сампдория" изненадаха шампиона "Ювентус" в Торино

Отборът от Генуа сътвори истинска сензация, след като губеше с 1:2 и след 32-ата минута играеше с човек по-малко

Заемащият 14-о място в Серия А "Сампдория" нанесе изненадваща домакинска загуба с 2:1 на шампиона и убедителен лидер в класирането "Ювентус".

Отборът от Генуа сътвори истинско геройство, след като получи гол от дузпа в 24-ата минута, отбелязан от Себастиан Джовинко, а осем по-късно остана с човек по-малко след втори жълт картон на Гаетано Берарди.

Гостите обаче стигнаха до победата с две попадения на Мауро Икарди в 52-ата и 69-ата минута. Така "Сампдория" стана едва вторият отбор в последните два сезона, който побеждава "Ювентус" в Торино. Предишният беше "Интер", който спечели с 3:1 в началото на ноевмри.

Шампионите остава начело в Серия А с 44 точки - на пет пред "Лацио", който в събота постигна инфарктна победа с 2:1 срещу "Каляри". "Фиорентина" пропусна отличен шанс да се доближи до първото място след изненадваща домакинска загуба с 0:2 от "Пескара" и остава трети с 35 точки.

Вицешампионът "Милан" продължи възхода си и постигна пета победа в последните си шест мача. "Росонерите" се наложиха с 2:1 при домакинството на "Сиена" с голове на Боян Къркич и Джампаоло Пацини и с актив от 30 точки заемат седмата позиция.