Бербатов ще получи почивка в мача на "Фулъм" за Купата на Англия

Бербатов е бил неизменен титуляр в последните 16 мача на "Фулъм"

Голмайсторът на "Фулъм" Димитър Бербатов няма да вземе участие в преиграването на двубоя от третия кръг на турнира за Купата на Англия срещу "Блекпул". Българският нападател ще получи почивка от мениджъра Мартин Йол, след като беше неизменен титуляр в последните 16 мача на отбора.

Първата среща на "Крейвън котидж" завърши 1:1, като "Фулъм" се спаси от отпадане с гол на Йоргос Карагунис в 80-ата минута. Преиграването на "Блумфийлд роуд" е във вторник от 22.00 часа българско време.

"Ще излезем с възможно най-доброто, но мисля, че имаме нужда от промяна в стартовия състав за мача с "Блекпул". Някои играчи, сред които Димитър Бербатов, който участва във всичките ни мачове напоследък, ще получат почивка", заяви холандецът.

Той добави, че Купата на Англия е много важен турнир за "Фулъм", но приоритет е Висшата лига, където "котиджърс" са все по-близо до зоната на изпадащите.

Отборът на Йол влиза в серия от три много тежки мача. В събота "Фулъм" ще гостува на шампиона "Манчестър сити", след това приема "Уест хем" на 30 януари, а три дни по-късно е домакин на лидера в класирането "Манчестър юнайтед".

Между тези срещи е възможен още един мач с "червените дяволи" - на 27 януари. Това ще се случи, ако "Фулъм" отстрани "Блекпул", а "Юнайтед" спечели преиграването с "Уест хем" в сряда. Там първата среща завърши 2:2 с изравнителен гол на Робин ван Перси в 90-ата минута.