Рали "Дакар", етап 12: Петерхансел се доближи до победата, българите продължават

Нани Рома спечели 12-ия етап и излезе трети в генералното класиране

Пилотът на X-Raid Стефан Петерхансел се доближи на два етапа от 11-ата си победа в рали "Дакар". Французинът завърши на четвърто място в 12-ия етап на състезанието, който покриваше 319-километровата отсечка от Фиамбала до Копиапо.

Той финишира с шест минути изоставане от своя съотборник Нани Рома, който измина дистанцията за 3.35:34 часа. Испанецът изпревари с 4:18 минути Роби Гордън с Hummer и с 4:25 минути Жинил де Вилиърс с Toyota.

Българският екипажи продължават участието си в състезанието. Орлин Алексиев и Пламен Николов с BMW X1 завършиха на 61-о място в 12-ия етап с изоставане от 3.04.20 часа зад Нани Рома и заемат 62-oто място в генералното класиране.

Другият български екипаж Петър Ценков и Иван Маринов имаше сериозна повреда в своя Opel Antara RR, но все пак успяха да финишират.

В генералното класиране Петерхансел води с 50:21 минути пред Вилиърс и с 1.31:06 часа пред Рома.