Федерер и Мъри взеха трисетови победи

Вторият в света Роджър Федрер се класира за четвъртфиналите без загубен сет<br />

Вторият в света Роджър Федрер се класира за четвъртфиналите без загубен сет

Вторият в света Роджър Федерер и олимпийският шампион Анди Мъри достигнаха четвъртфиналите на Australian Open. Швейцарецът спечели с 6:4, 7:6, 6:2 от Милош Раонич. Мъри победи с 6:3, 6:1, 6:3 французина Жил Симон.

Въпреки наглед оспорвания резултат в първите два сета Федерер не позволи на съперника си да стигне до нито една възможност за пробив в целия мач. Швейцарецът, носител на 17 титли от Големия шлем, взе важен пробив в първия сет, а във втория се наложи в тайбрека със 7:4.

Федерер беше още по-уверен до края и заслужено продължава в следващата фаза, като все още няма загубен сет. В четвъртфиналите той ще срещне французина Жо-Вилфред Цонга. Двамата са играли 11 пъти помежду си, като швейцарецът има осем успеха.

Третият в схемата Мъри беше много по-убедителен срещу Симон. Шотландецът нямаше особени затруднения и продължава в турнира.

Следващият му съперник отново е французин - Жереми Шарди. Той изненадващо преодоля Хуан Мартин дел Потро в предишния кръг, а сега се наложи с 5:7, 6:3, 6:2, 6:2 срещу италианеца Андреас Сепи.