ПСЖ спечели 14-ата си победа във френското първенство. Парижани се наложиха с 4:0 срещу "Тулуза" като гост в първата среща от 23-ия кръг в Лига 1.

Отборът на Карло Анчелоти беше без новата си звезда Дейвид Бекъм. Английският полузащитник, който беше представен преди два дни, е в родината си, където тренира усилено, за да влезе във форма.

Мачът започна по най-добрия начин за ПСЖ и столичани поведоха още в четвъртата минута. Тогава Златан Ибрахимович пусна към Езекиел Лавеци по дясното крило, който центрира и Хавиер Пасторе с хубав удар от въздуха отбеляза.

В 36-ата минута Лукас подаде отлично в наказателното поле и Ибрахимович вкара с глава. Шведският нападател вече има 20 гола в 20 мача за отбора. Две минути след второто попадение Шейх Мбенге получи втори жълт картон и остави "Тулуза" с човек по-малко.

Мамаду Сако отбеляза третия гол за ПСЖ в 70-ата минута. Попадението беше подобно на второто, като Лукас центрира отдясно, а защитникът на френския национален отбор беше точен с глава. След още две минути Ибрахимович мина през няколко бранители на съперника и сърна към непокритич Грегори ван дер Вил, който нямаше трудности да вкара.

ПСЖ е начело с 48 точки. Вторият "Лион" е с 45, а "Олимпик" (Марсилия) има 42, като и двата отбора са с мач по-малко.