"Лудогорец" загуби с 2:6 от "Атлетико Параненсе" в Марбея

Според Петев поражението е полезно, защото неговите играчи ще "слязат на земята"

© Красимир Юскеселиев

Българският шампион "Лудогорец" претърпя тежко поражение с 2:6 срещу завърналия се в елита на бразилския футбол "Атлетико Параненсе" в четвъртфинален двубой от приятелския турнир "Марбея къп", който се провежда в Испания.

Лидерът в А група изигра слаб мач, в който допусна много сериозни грешки в защита, а единственото положително нещо бяха двете попадения на Жуниор Кишада. Капитанът Емил Гъргоров пък получи контузия на загрявката и пропусна срещата.

Двата отбора изиграха много скучно първо полувреме. Все пак в неговия край се стигна до няколко интересни ситуации благодарение на действията на главния съдия Ким Уан Тае от Южна Корея. Той отсъди две много спорни дузпи в рамките на две минути.

В 38-ата минута "Лудогорец" получи възможност да поведе в резултата, но Светослав Дяков пропусна наказателния удар. Минута по-късно южнокорейският рефер отсъди втора дузпа, която Елиаш не пропусна, за да изведе напред "Атлетико".

В последните секунди на първото полувреме Маркао удвои резултата, след като беше изведен от Елиаш и прехвърли технично Владислав Стоянов. През втората част представянето на "Лудогорец" се влоши значително.

Само в рамките на минута - между 63-ата и 64-ата минута - "Атлетико" вкара още два гола. Дейвид направи 3:0, след като се възползва от груба грешка в центъра на защитата, а в следващата атака Маркао вкара втория си гол в мача, след като проби между трима бранители.

В 72-а минута "Лудогорец" намали резултата чрез Кишада, който вкара отблизо след центриране отляво. Две минути по-късно "Атлетико" поведе с 5:1 след нова комична грешка в защитата на българите и автогол на Георги Костадинов.

Секунди по-късно Мануел направи 6:1, а в 84-ата минута Кишада оформи крайния резултат след хубава атака, преминала през Ернандес и Костадинов.

"Лудогорец" ще продължи участието си в турнира в борбата за 5/8 място. В следващия си мач българският шампион ще срещне победителя от мача между "Динамо" (Киев)  и "Оцелул" (Галац).