Испания победи Уругвай при рекорд на Дел Боске и мач номер 100 на Пуйол

Испания записа 18 пореден мач без загуба

Световният и европейски шампион Испания победи южноамериканския първенец Уругвай с 3:1 в приятелски мач, игран в катарската столица Доха.

Двубоят беше паметен за селекционерa Висенте дел Боске и капитанa на "Барселона" Карлес Пуйол. 62-годишният треньор изведе испанския отбор за 68-и път, с което изравни рекорда на Ладислао Кубала за най-много мачове начело на "фурия роха".

Централният защитник пък изигра своя юбилеен мач номер 100. 34-годишният футболист започна като титуляр и беше сменен на почивката, когато получи почетна награда.

Испанският национален отбор, който наложи доминация в световния и европейския футбол през последните пет години, записа 18 пореден мач без поражение.

Дел Боске заложи на доста интересен състав. Защитникът на "Челси" Сесар Аспиликуета дебютира с националната фланелка, а в отсъствието на контузения капитан Икер Касияс на вратата застана Виктор Валдес.

Франсеск Фабрегас започна като централен нападател, а по крилата действаха Педро Родригес и Хуан Мата. Общо седем футболисти на "Барселона" бяха в титулярния състав, а единствено Серхио Рамос беше представител на "Реал" (Мадрид).

Фабрегас откри резултата в 16-ата минута, след като негов на пръв поглед безопасен удар мина през ръцете на вратаря  Фернандо Муслера. Малко по-късно Пуйол прати топката в мрежата, но голът беше отменен.

В 32-ата минута Кристиан Родригес успя да изравни, след като се възползва от хубаво подаване на Мартин Касерес. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Педро Родригес отбеляза два гола в 51-ата и 74-ата минута. Те дойдоха след асистенции на съотборниците му в "Барселона" Давид Вия и Жерар Пике, които на полувремето замениха Мата и Пуйол.