"Славия" победи "Васлуй", "Литекс" направи равен с "Петролул"

Следващата контрола на "Славия" е в неделя срещу "Терек" (Грозни)

© Архив

Футболистите на "Славия" спечелиха с 2:1 контролата си с третия в румънското първенство "Васлуй", докато "Литекс" завърши при 1:1 с "Петролул" (Плоещ).

В Анталия белите откриха резултата още в петата минута от дузпа за нарушение срещу Галин Иванов. При удара на Павле Попара вратарят на "Васлуй" отби топката, но при последвалата добавка полузащитникът на софиянци се разписа.

Превъзходството на българския отбор продължи и след почивката. В 55-ата минута Петър Димитров вкара втория гол в срещата. При хубава многоходова атака на "Славия" топката достигна до Иванов, който центрира и Петър Димитров направи покачи до 2:0 със силен удар от въздуха.

В края на двубоя румънците стигнаха до почетен гол след изпълнение на дузпа. Пет минути преди последния съдийски сигнал Филип Филипов направи нарушение в наказателното поле и при последвалия 11-метров наказателен удар "Васлуй" реализира попадение.

Неофициален дебют за "Славия" направи новото попълнение Антонио Ливраменто, който преди няколко дни прекрати договора си с "Берое". Българският национал Живко Миланов не беше в титулярния състав на "Васлуй". Следващата приятелска среща на белите е в неделя срещу руския елитен "Терек" (Грозни).

В своя двубой "Литекс" и "Петролул" си размениха по един гол в рамките на само една минута. В 23-ата българският национал Николай Бодуров изведе с дълъг пас Георги Миланов, който елиминира технично централния защитник на румънците и с премерен удар с десния крак изпрати топката в мрежата на Борниску - 1:0 за ловчанлии.

В ответната атака румънците се възползваха от разбъркване пред наказателното поле на Илко Пиргов, а най-съобразителен бе Хобан и резултатът стана 1:1. През второто полувреме и двата отбора играха открито, имаха възможности за гол, но в крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.