"Милан" взе голяма преднина след 2:0 срещу слабия "Барселона"

Ганаецът Кевин Принс Боатенг празнува, след като е открил резултата в срещата в 57-ата минута

Милан" направи сериозна крачка към достигането на четвъртфиналите в Шампионската лига. "Росонерите" изиграха много силен мач и победиха с 2:0 един от фаворитите за титлата "Барселона" с головете на Кевин Принс Боатенг и Съли Мунтари.

Италианците изненадаха съперника си, като изиграха много силен мач. Каталунците също поднесоха изненада, като за целия двубой отправиха само един точен удар във вратата на Кристиан Абиати.

"Барселона" започна мача в своя обичаен стил - владеене на топката с много подавания. Въпреки това испанците не успяха да създадат положения пред Абиати.

Първата добра възможност се откри пред Стефан Ел Шаарави в 16-ата минута. Тогава младият футболист на "росонерите" беше изведен отляво и напредна сам към Виктор Валдес, но си поведе топката много напред и защитник на "Барселона" изчисти в ъглов удар. След изпълнението на корнера Боатенг стреля, но топката мина покрай гредата в аут.

Каталунците разиграваха продължително в следващите минути, като "обикаляха" пред наказателното поле на съперника с много подавания. Това не им донесе нищо. В 35-ата минута Ел Шаарави беше потърсен в наказателното поле с хубав дълъг пас отдясно, но не стигна до топката, за да я засече.

Началото на второто полувреме също не предложи много голови възможности. В 57-ата минута Рикардо Монтоливо стреля пред наказателното поле, топката се удари в тялото на защитник на "Барселона", а след това и в ръцете на Кристиан Сапата, за да се върне в Боатенг. Ганаецът стреля силно и точно и даде преднина на "Милан", а каталунците протестираха заради неотсъдено нарушение.

"Барселона" продължи да няма отговор на въпроса с преодоляването на отбраната на "росонерите". В 76-ата минута Андрес Иниеста опита удар от разстояние, но топката мина край гредата.

"Милан" направи отлична бърза атака в 81-ата минута и увеличи преднината си. Монтоливо пусна към резервата Мбайе Нианг отдясно, а той пусна в центъра на наказателното поле към Ел Шаарави. Италианският национал пусна към непокрития вляво Мунтари, който с хубав удар от въздуха преодоля Валдес.

До края на срещата "Барселона" не можа да промени нищо. Това е първата загуба на каталунците с повече от един гол разлика от поражението с 1:3 срещу "Бетис" за Купата на краля преди две години и един месец.

"Галатасарай" и "Шалке" изиграха много интересен и динамичен мач, завършил 1:1

В другата среща "Галатасарай" и "Шалке" завършиха 1:1. Двата отбора изиграха много интересен мач с доста положения пред Нестор Муслера и Тимо Хилдебранд.

Турците поведоха в 12-ата минута със седмия гол на Бурай Йълмаз в Шампионската лига през сезона. Нападателят получи добро подаване на границата на наказателното поле и още по-добре овладя, като с пета прехвърли защитник на кралскосините, излезе в отлична позиция и вкара. Така той се изравни с Кристиано Роналдо на върха при голмайсторите в турнира.

Домакините имаха възможност да увеличат преднината си малко по-късно. След удар на Дидие Дрогба вратарят на "Шалке" Хилдебранд спаси и топката попадна Хамит Алтънтоп, който отблизо улучи горната греда.

В последната минута на първата част "Шалке" организира много добра бърза атака и изравни. Джеферсън Фарфан напредна отдясно и пусна към непокрития Джърмейн Джоунс, който със силен удар вкара за 1:1.

След почивката и двата отбора имаха добри възможности, като "Галатасарай" може да съжалява повече за пропуснатия шанс за пълен успех. Футболистите на "Шалке" поискаха дузпа за игра с ръка на Сабри Саръоглу, но не я получиха.