"Борусия" (Дортмунд) отново сгреши и изостана със 17 точки от "Байерн"

"Борусия" (Дортмунд) и "Борусия" (Мьонхенгладбах) не се победиха в здрав мач

Шампионът "Борусия" (Дортмунд) направи поредна грешна стъпка в Бундеслигата. Футболистите на Юрген Клоп завършиха 1:1 при гостуването си на "Борусия" (Мьонхенгладбах) и вече изостават със 17 точки от лидера "Байерн" (Мюнхен).

Заради наказанието на Робер Левандовски Клоп заложи на Марио Гьотце на върха на атаката. 20-годишният германски национал откри резултата в 31-ата минута, за да материализира по-добрата игра на гостите през първата част.

През второто полувреме "Борусия" (Мьонхенгладбах) превъзхождаше своя съперник и заслужено стигна до изравнителен гол, отбелязан от 19-годишния Амин Юнес в 67-ата минута. Клоп опита да обърне развоя нач мача с включването на Нури Шахин и Балинт Байнер, но без успех.

Отборът от Дортмунд направи седмо равенство от началото на сезона и не успя да спечели за 11 път в 23-те си мача. В същото време "Байерн" продължава да върви уверено към титлата. В събота баварците разбиха "Вердер" с 6:1, за да запишат пета поредна победа и общо 19-а за сезона.

След това равенство "Борусия" (Дортмунд) събра 32 точки и може да загуби второто си място, ако третият "Байер" (Леверкузен) спечли гостуването си на "Гройтер фюрт" в последния мач от 23-ия кръг.