Силвия Митева спечели сребро в многобоя от турнира Гран при в Москва

Митева се класира и за финалите на отделните уреди в неделя

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели сребърен медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика Гран при в Москва, първи кръг от новия сезон.

Състезателката игра много силно на отделните уреди, а новите й съчетания се харесаха на публиката и съдиите.

Митева събра сбор от 68.200 точки от изпълненията си на обръч (16.650), топка (17.550), бухалки (16.700) и лента (17.300). Така българката заслужи сребърното отличие в многобоя и си осигури участие във финалите на отделните уреди, които са в неделя.

Победителка стана Маргарита Мамун от Русия с обща оценка от 70.932 точки, а челната тройка допълни друга представителка на домакините - Дария Сватковская с 67.949 точки.

Специалната награда за артистичност, връчена лично от патрона на турнира Алина Кабаева, получи рускинята Александра Меркулова. Гимнастичката остана на четвърто място с 67.466 точки.

По-рано в събота националният ансамбъл на България по художествена гимнастика стартира сезона със спечелването на сребърни медали в многобоя в Москва.