"Юнайтед", "Челси" и "Ливърпул" взеха победи в Англия

Шинджи Кагава (вдясно) вкара хеттрик за "Юнайтед" срещу "Норич"

Манчестър юнайтед", "Ливърпул" и "Челси" не допуснаха изненади и спечелиха своите мачове от 28-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените дяволи" разгромиха с 4:0 "Норич" след хеттрик на Шинджи Кагава и едно попадение на Уейн Рууни в последната минута на двубоя.

Въпреки убедителния резултат, играчите на лидера във временното класиране успяха да запазят силите си за предстоящия реванш с "Реал" (Мадрид) от осминафиналите на Шампионската лига.

"Юнайтед" откри резултата на "Олд Трафорд" сравнително късно – в края на първото полувреме. Тогава Кагава се оказа непокрит в наказателното поле на "Норич" и даде аванс на своя тим след асистенция на Робин ван Перси.

В 75-ата минута японският халф беше намерен отлично от Рууни и с прецизен удар преодоля вратаря Марк Бън за втори път. Кагава оформи своя хеттрик десет минути по-късно с красив прехвърлящ удар, а английският национал добави попадение с изстрел извън наказателното поле за крайното 4:0.

Победата позволи на "Юнайтед" да увеличи аванса си в челото до 15 точки пред втория "Манчестър сити", който в понеделник ще гостува на "Астън вила".

Луис Суарес вече е лидер при голмайсторите с 21 попадения

"Ливърпул" също записа категоричен успех с 4:0, но като гост на "Уигън". И тук зрителите наблюдаваха хеттрик – дело на Луис Суарес, който излезе начело при голмайсторите във Висшата лига с 21 попадения.

Головата фиеста за "мърсисайдци" откри Стюърт Даунинг още във втората минута с глава след подаване на Филипе Коутиньо. Не след дълго бразилецът изведе Суарес сам срещу вратаря на домакините и нападателят не сбърка за 2:0.

Уругваецът вкара още веднъж преди почивката от директно изпълнение на пряк-свободен удар, като преди да премине голлинията топката рикошира в защитник на "Уигън" и се отби в страничната греда.

Суарес получи още една отлична асистенция, този път от Глен Джонсън, и за втори път в мача преодоля вратаря Али ал Хабси, останал сам срещу него. "Ливърпул" заема седмата позиция във временното класиране с 42 точки, докато "Уигън" е 17-и с 24 точки, колкото има и първият в зоната на отпадащите "Астън вила".

Феновете на "Челси" не пропуснаха да покажат отношението си към мениджъра Рафаел Бенитес

В друга среща от кръга "Челси" надигра "Уест бромич" с 1:0 като домакин. Сините създадоха редица голови положения пред вратата на своя съперник, но редицата пропуски и добрата игра на вратаря Бен Фостър им попречиха да направят успеха си по-изразителен. Стражът на гостите се пропука само веднъж – в 29-ата минута, когато Демба Ба се разписа при разбъркване в наказателното поле.

"Челси" се изкачи на трето място с 52 точки, но може отново да го загуби при успех на "Тотнъм" в неделното лондонско дерби с "Арсенал". "Уест бромич" е девети със 7 точки пред "Фулъм", направил равенство 2:2 като гост на "Съндърланд". Българският нападател на "котиджърс" Димитър Бербатов откри резултата от дузпа в 16-ата минута.