Кристиано Роналдо попари "Олд Трафорд" и прати "Реал" на четвъртфинал

"Реал" (Мадрид) направи обрат и спечели с 2:1 срещу "Манчестър юнайтед" в Англия<br />

Избори 2022

Реал" (Мадрид) и "Борусия" (Дортмунд) се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига. Испанците победиха с 2:1 "Манчестър юнайтед" като гост и с общ резултат 3:2 продължават опитите си да стъпят на европейския връх за десети път.

Съставът на сър Алекс Фъргюсън поведе в 48-ата минута, когато Серхио Рамос си отбеляза автогол. Осем по-късно развоят на срещата доби пълен обрат, след като съдията Джунейт Чакър изгони със спорен директен червен картон Луиш Нани. "Реал" вкара два гола чрез Лука Модрич и Кристиано Роналдо.

В Дортмунд "Борусия" надигра с 3:0 "Шахтьор" и заслужено продължава. Головете за германския шампион отбелязаха Фелипе Сантана, Марио Гьотце и Якуб Блашчиковски.

Сър Алекс започна изненадващо мача, като остави Уейн Рууни резерва. Уелският полузащитник Райън Гигс изигра своя хиляден мач като професионалист. В нападението на "Манчестър юнайтед" действаха Робин ван Перси и Дани Уелбек.

Именно пред английския нападател бяха най-добрите възможности за домакините през първата част. В началните минути "Реал" стоеше добре и държеше топката. Около десетата минута "Юнайтед" вдигна оборотите и направи две добри атаки. В 15-ата Гигс центрира технично отдясно и топката стигна до Ван Перси. Холандецът обаче не я улучи добре.

Защитникът Неманя Видич улучи гредата след удар с глава след корнер в 21-ата минута. Топката се върна към Уелбек, който не можа да я насочи в празната врата и вместо това я прати в тялото на Диего Лопес.

"Реал" създаде две възможности. Първо Роналдо беше изведен зад защитата с дълъг пас, овладя добре, но изстрелът му беше блокиран от Видич. След това при сходна атака Давид де Хеа спаси удар на Гонсало Игуаин.

До края на полувремето се откри още една добра възможност пред Уелбек. В 34-ата минута Ван Перси стреля, а Лопес изби. Английският национал се оказа при топката и опита да вкара, но вратарят на белите се справи.

Малко след почивката "Манчестър юнайтед" поведе. В 48-ата минута Нани се пребори за топката до аутлинията и я пусна по земята успоредно на голлинията, а Рамос я засече в собствената си врата. Това беше гол номер 6000 от създаването на Шампионската лига в настоящия формат.

Малко по-късно се стигна до изгонването на Нани за опасна игра. Това предизвика острото недоволство както на Фъргюсън, така и на футболистите на домакините. Решението на турския съдия допринесе за обрата в срещата.

Само 13 минути по-късно "Реал" вече водеше с 2:1. Най-напред в 66-ата минута резервата Лука Модрич вкара много важния изравнителен гол. Хърватският полузащитник стреля силно пред наказателното поле и преодоля Де Хеа.

Три по-късно Игуаин и Месут Йозил направиха отлично двойно подаване в наказателното поле на съперника. Аржентинецът пусна остро по земята и от около метър Роналдо вкара осмия си гол в Шампионската лига през сезона, с което е начело при голмайсторите. Както и след попадението си за 1:1 в Мадрид, португалецът не се зарадва в знак на уважение към бившия си отбор.

Фъргюсън пусна Рууни в 73-ата минута в търсене на обрат и задължителните два гола, които трябваха на отбора му. "Манчестър юнайтед" взе инициативата и създаде няколко много добри положения, но Рууни и Видич направиха пропуски, а Лопес затвърди отличната си игра с ценни спасявания. "Реал" беше близо до третия си гол в 89-ата минута, когато резервата Кака, заменил принудително Анхел ди Мария, реши да изненада Де Хеа и стреля от малък ъгъл, но улучи гредата.

Полякът Якуб Блашчиковски празнува, след като е вкарал третия гол за "Борусия" (Дортмунд) за 3:0 срещу "Шахтьор"<br />

В Германия "Борусия" имаше пълно превъзходство срещу "Шахтьор" през първото полувреме и още тогава реши нещата в своя полза. Съставът на Юрген Клоп създаде няколко възможности, за да стигне до 2:0 в 37-ата минута.

Жълто-черните поведоха в 31-ата чрез Сантана, който се разписа с глава след ъглов удар. Шест по-късно Роберт Левандовски напредна отдясно и пусна към Гьотце. Германският национал изпревари защитник на съперника и отблизо вкара. В добавеното време на първата част Роман Вайденфелер спаси опасен удар на Фернандиньо.

"Борусия" стигна до третия си гол в 59-ата минута. Тогава Илкай Гюндоган стреля силно пред наказателното поле, а Андрий Пятов спаси. Блашчиковски се оказа на правилното място, взе топката и я прати във вратата на украинците.

До края Кевин Гроскройтц и Марко Ройс останаха близо до това да се разпишат. Луиш Адриано създаде най-добрия шанс за "Шахтьор" след почивката, но ударът му в 84-ата минута беше спасен от Вайденфелер.