Фуркад спечели Световната купа по биатлон, Красимир Анев завърши 13-и

Фуркад спечели Световната купа за втора поредна година

Българският биатлонист Красимир Анев направи поредното си силно представяне в Световната купа. 25-годишният състезател завърши на 13-о място в индивидуалното бягане на 20 километра в руския зимен център Сочи.

Анев не допусна нито една грешка в четирите си стрелби и измина дистанцията за 52:00.9 минути. Българският биатлонист финишира с изоставане от 2:20.6 минути зад победителя в състезанието Мартен Фуркад

С успеха 24-годишният французин спечели за втора поредна година Световната купа. Той събра 1072 точки и четири състезания преди края на сезона е недостижим за преследвача Емил Хегле Свендсен (751 точки).

Фуркад стана третият французин, който печели Големия кристален глобус след Патрис Бейли и Рафаел Поаре, и вторият след Поаре, който го прави в два поредни сезона.

Свендсен, който спечели четири златни медала от световното първенство в Нове Место, не взе участие в днешния старт. Той е на път да завърши втори в Световната купа за трета поредна година, ако задържи аванса си пред словенеца Яков Фак (668 точки).

Още един българин завърши сред първите 30 в днешното състезание. Михаил Клечеров свали всичките 20 мишени и финишира 29-и на 3:39.2 минути зад Фуркад. Владимир Илиев е 60-и с шест грешки, а Мирослав Кенанов е 88-и с пет грешки.