Безличен ЦСКА победи "Черноморец" с 2:0

Сержиньо (вдясно) вкара и двата гола за ЦСКА

© Красимир Юскеселиев

Футболистите на ЦСКА победиха като домакин "Черноморец" (Бургас) с 2:0 в двубой, който далеч не оправда очакванията за дерби.

Червените постигнаха първи успех за пролетния полусезон, но въпреки това отново разочароваха с безлична игра. В същото време бургазлии можеха да си тръгнат и със заслужена точка от "Българска армия".

И двата гола за ЦСКА бяха дело на Сержиньо, който се разписа в 24-ата и 90-ата минути. Столичани понесоха тежък удар в края на първото полувреме, когато Георги Терзиев и Пламен Крачунов се сблъскаха и защитникът на червените беше откаран в болница със съмнения за мозъчно сътресение.

"Армейците" започнаха по-настойчиво в началните минути и видимо показаха желание да заличат лошото впечатление от домакинската загуба с 0:2 от "Литекс" отпреди седмица. Въпреки че владееха повече топката червените трудно стигаха до голови ситуации.

Безизразната игра на ЦСКА обаче си пролича в 21-ата минута, когато Крачунов върна топката към необезпокоявания вратар Томаш Черни, който изненадващо я хвана с ръце. С отсъдения двоен удар от точката на дузпата чехът подари опасна възможност за "Черноморец", но гостите не се възползваха от нея.

Все пак в 24-а минута ЦСКА поведе с гол на Сержиньо, който стреля от 25 метра и промуши топката в мрежата след неубедителна намеса на вратаря на "Черноморец" Стоян Колев. До края на полувремето липсваха по-интересните ситуации на терена, с изключение на неприятния удар между Терзиев и Крачунов, който беше заменен на почивката.

През втората част бургазлии погледнаха по-смело към вратата на ЦСКА и застрашиха Черни с няколко удара от разстояние. В 54-ата минута Ванчо Траянов стреля опасно, но топката премина на сантиметри от страничната греда. В 63-ата минута влезлият като резерва Станислав Дрянов опита да изненада Черни с техничен прехвърлящ удар, но вратарят на ЦСКА внимаваше и изби в корнер.

Малко по-късно Мартин Камбуров бе близо до първия си гол в официален мач за ЦСКА, но ударът му отблизо бе отразен от Колев. "Черноморец" пропусна отлична възможност да изравни в 82-ата минута. Тогава Терзиев се озова на чиста позиция фронтално срещу вратата на ЦСКА, но ударът с глава попадна право в ръцете на Черни.

Минута по-късно влезналият като резерва за повторния си дебют с ЦСКА Спас Делев пропусна най-доброто положение за тима, като излезе на стрелкова позиция, но нанесе слаб удар. Червените успяха да отбележат втория си гол в последната минута на мача.

Черни изведе Ивайло Чочев сам срещу вратаря, а дебютиралият младок пусна на Сержиньо и той на празна врата сложи край на интригата в срещата. В оставащите секунди до края "Черноморец" се предаде и ЦСКА можеше да вкара още два бързи гола, но Сержиньо и Камбуров пропуснаха.

С тази победа "армейците" изместиха "Ботев" (Пловдив) от четвъртото място по голова разлика, но остават далеч от борбата за титлата. И двата тима имат по 32 точки в своя актив.