"Сан Антонио" спечели голямото дерби с "Оклахома сити" в НБА

"Сан Антонио" постигна втора победа в третия мач срещу "Оклахома сити" за сезона

Баскетболистите на "Сан Антонио спърс" победиха "Оклахома сити тъндър" със 105:93 и спечелиха втора победа в третия мач за сезона срещу големия съперник в Запдната конференция.

Въпреки че бяха без своя топреализатор Тони Паркър и два дни по-рано бяха допуснали катастрофална домакинска загуба със 106:136 срещу "Портланд трейл блейзърс", "шпорите" изиграха отличен мач и заслужено стигнаха до важния успех срещу "гръмотевиците".

Основната разлика в отбора беше коренно промененото поведение в защита. Срещу "Портланд" "шпорите" допуснаха съперникът да завърши с 61% успеваемост в стрелбата. Срещу "Оклахома сити" обаче се справиха отлично с Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук и позволиха на съперника да вкара едва 43% от изстрелите си.

В първата четвърт "гръмотевиците" правеха каквото си поискат на игрището и натрупаха солидна преднина, която в един момент достигна 14 точки. След това обаче "Сан Антонио" направи страхотен обрат и нито за момент не позволи разликата да падне под 10 точки.

"В защита първата част изглеждаше като продължение на мача с "Портланд". Във втората четвърт обаче им позволихме да отбележат само 18 точки. Бяхме много по-уверени и горди. Играхме като истински отбор под нашия кош. Винаги всичко опира до защитата", заяви старши треньорът на "шпорите" Грег Попович.

Центърът Тиаго Сплитер беше най-резултатен за победителите с 21 точки, към които прибави десет борби. Кауай Ленърд отбеляза 17 точки, Дани Грийн добави 16, а Тим Дънкън завърши с 13. "Сан Антонио" завърши с 52% успеваемост в стрелбата от игра.

За "Оклахома сити" Дюрант (26) и Уестбрук (25) комбинираха 51 точки, но в същото време вкараха общо едва 18 от 40-те си стрелби. От останалите играчи единствено Серж Ибака (13) премина границата от десет точки.

Благодарение на тази победа "Сан Антонио" се утвърди на първото място в Западната конференция. "Шпорите" имат 49 успеха и 15 загуба. "Оклахома сити" заема втората позиция с 47 победи и 17 поражения.