"Галатасарай" надви "Шалке" и достигна 1/4-финалите

"Галатасарай" намери място сред осемте най-добри отбора в Европа

Галатасарай" победи "Шалке" с 3:2 като гост в оспорван двубой и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Въпреки отсъствието на контузения им титулярен нападател Клаас-Ян Хунтелаар, германците откриха резултата и увеличиха предимството си след равенството 1:1 в Истанбул. Капитанът Бенедикт Хьоведес игра с глава след центриране от корнер, но ударът му бе спасен, а при добавката Роман Нойщедтер не сбърка.

"Сараите" обаче постигнаха пълен обрат само в рамките на четири минути след 37-ата. Първо Хамит Алтинтоп върна целия сблъсък отначало с попадение отдалеч, а след него Бурак Йълмаз изведе отбора си напред.

След почивката "Шалке" трябваше да търси два гола, за да се класира напред и предприетия натиск се отплати на кралскосините в 63-ата минута. Кристиан Фукс уцели греда, а при последвалото разбъркване Мишел Бащош беше най-съобразителен и вкара за 2:2.

Попаденията вдигнаха още повече темпото на двубоя и в следващата турска атака Уесли Снайдер на своя ред уцели рамката на германската врата. До края на срещата последваха интересни атаки и от двата отбора, но само "Галатасарай" успя да стигне до нов гол.

В продължението на мача вратарят Фернандо Муслера с дълго подаване изведе Умут Бюлут срещу своя колега от другата страна Тимо Хилдебранд и турчинът оформи крайното 3:2 за "Галатасарай". Така отборът от Истанбул се класира сред първите осем в Шампионската лига и ще очаква жребия за следващата фаза в петък.