"Славия" победи "Миньор" с 5:2 в луд мач в Перник

Славия" на практика си гарантира място в полуфиналите за Купата на България

© Анелия Николова

Славия" си гарантира място в полуфиналите за Купата на България, след като постигна убедителна победа с 5:2 при гостуването на "Миньор" в Перник. Футболистите на Велислав Вуцов категорично бяха по-добрият отбор и на практика обезсмислиха реванша на 3 април.

Двата отбора изиграха луд мач, в който освен седемте гола зрителите видяха и три червени картона. След 58-ата минута се стигна до куриозната ситуация дебютиралият след продължителни спорове около картотекирането му Мирослав Антонов да застане на вратата.

Бившият играч на "Лудогорец" трябваше да изпълнява функциите на изгонения с директен червен картон Георги Петков. Вратарят сбърка подаване и топката попадна в Хикмет, който опита да го прехвърли. Петков игра с ръка извън наказателното поле и трябваше да напусне терена. Велислав Вуцов обаче беше направил трите си смени още на полувремето и Антонов застана на вратата.

Преди това гостите вече си бяха осигурили победата. Още до 48-ата минута резултатът вече беше 4:0. Петър Димитров вкара два гола в 12-ата и 18-ата минута, в 34-ата Живко Желев направи 3:0, а три минути след почивката и Антонио Ливраменто се разписа.

Въпреки че остана с човек по-малко "Славия" вкара пети гол в 61-ата минута. Антонов изрита топката към Здравко Лазаров, който направи самостоятелен пробив, излезе сам срещу вратаря Банков и с помощта на гредата отбеляза.

"Миньор" обаче успя да върне два гола само в рамките на пет минути. В 65-ата минута Петър Петров отбеляза след подаване на Окечукво, а пет по-късно Димитър Ялъмов вкара с глава след центриране от свободен удар.

Седем минути след втория гол Камен Хаджиев от "Миньор" получи втори жълт картон и двата отбора заиграха с по десет души. Това обаче продължи 13 минути. В последните секунди Виктор Генев задържа с ръце откъсващия се Петър Петров и получи директен червен картон.

"Аз съм безкрайно обиден и разочарован от моите футболисти и от тяхната недисциплинираност. При 4:0 вместо да играем и да се забавляваме... Такива неща, се случиха, че... На полувремето казах някои неща да не се случват, а точно те се случиха. Ние си оставаме едни малки човечета и имам предвид най-вече и себе си", заяви ядосаният Вуцов.

"Представянето на Миро Антонов на вратата беше катастрофално. Явно за първи път пазеше през живота си. Но той не е взет за вратар, а за нападател. Може би и аз сбърках с ранните смени, но исках да починат няколко човека за следващия мач и да дам възможности на други момчета. Необмислени действия ни караха накрая да се чудим какво да правим", каза още той.