"Левски" сломи "Славия" с три бързи гола в контрола

Сините нанесоха своя удар с три гола между 39-ата и 43-ата минута

© Георги Кожухаров

Футболистите на "Левски" си поеха глътка въздух с победа с 4:0 над "Славия" в приятелски мач, игран на стадиона на белите.

Домакините започнаха по-активно срещата и два пъти гредите им попречиха да поведат в резултата, след което получиха три бързи гола и интригата в срещата приключи.

В 13-ата минута Мирослав Антонов беше изведен отляво в наказателното поле на "Левски" и отправи силен диагонален удар отблизо, но топката срещна гредата и излезе в аут.

Десет минути по-късно при грешка на Пламен Димов, Здравко Лазаров отне топката и навлезе в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от целта. Още в следващата атака на белите бившият национал центрира от фаул, Живко Желев се измъкна от защитата на сините и стреля от въздуха в гредата.

След силния период за "Славия" "Левски" отвърна ударно с три гола за четири минути и предреши срещата в своя полза. Първо в 39-ата минута Илиян Йорданов напредна по дясното крило и влезе в наказателното поле, а Димо Атанасов го фаулира и Базил де Карвальо реализира отсъдената дузпа.

Само две минути по-късно Милен Василев центрира отляво към Рене Михелич, който от непосредствена близост с лекота покачи до 2:0. След подновяването на играта Василев окончателно пречупи белите с изстрел от 25 метра и направи резултата класически.

След почивката двамата старши треньори направиха множество промени в съставите, а в 52-ата минута Ромен Ели от фаул вкара четвъртия гол в полза на гостите.

До края на мача най-добрите възможности за гол пред вратата на "Левски" бяха пропуснати от Петър Димитров и от влезлия като резерва Галин Иванов. В игра за "Славия" след близо шестмесечно отсъствие се завърна бившият национал Чавдар Янков, който лекуваше контузия в коляното.

Въпреки успеха старши треньорът на "Левски" Илиан Илиев не беше особено сговорчив след срещата. "Ще се готвим за мача с "Черно море". Има време и ще видим какво ще стане. Сега не мога да коментирам нищо. Получи се добра контрола срещу добър противник. Има обаче още много да работим", каза само той.

Новият спортен директор на сините Даниел Боримиров добави: "Надявам се да се представяме все по-добре. Напрежението, което има в играчите, трябва да бъде по-малко".