Владислав Методиев донесе шести медал за България от европейското по борба

В спора за златния медал той загуби от защитаващия титлата си Артур Алексанян

Ветеранът Владислав Методиев донесе шесто отличие за българската борба от европейското първенство в Тбилиси. 32-годишният състезател от Кюстендил спечели сребърния медал в категория до 96 килограма в класическия стил.

Носителят на златния пояс "Никола Петров" измина много труден път до финала, като победите последователно сърбина Деян Франкович с 2:1 (1:0, 0:4, 2:0), французина Мелонин Нумвони с 2:1 (2:0, 0:2, 1:0) и германеца Феликс Радингер с 2:1 (2:0, 1:1, 1:1).

В спора за златния медал той се изправи срещу действащия европейски шампион и бронзов медалист от олимпийските игри в Лондон през 2012 г. Артур Алексанян. 21-годишният арменецът победи с 2:0 (3:0, 3:0) и защити титлата си.

Методиев прибави шести медал за България. Минути по-рано Иво Ангелов спечели титлата в категория до 60 кг. В свободния стил Любен Илиев завоюва бронз в категория до 96 кг, Владимир Дубов спечели сребърен медал в категория до 60 кг, а Леонид Базан взе бронза в категория до 74 кг.

Българските борци спореха за медалите и в другите две категории при класиците, които се проведоха днес. Александър Костадинов беше изтеглен в репешажите в категория до 55 кг, достигна до мач за бронзовия медал, но загуби от руснака Бекхан Манкиев с 0:2 (0:3, 0:2).

При най-тежките борци - в категория до 120 кг - Любомир Димитров достигна до полуфиналите, където получи контузия и загуби от украинеца Евгений Орлов. Димитров извади своя лакът и не излезе в мача за бронза.