България завърши на второ място по медали в класическия стил

Иво Ангелов стана европейски шампион в категория до 60 кг

България завърши на второ място в отборното класиране на Европейското първенство по класическа борба, което завърши днес в грузинската столица Тбилиси.

Българските състезатели заеха втората позиция в отборното класиране както по медали, така и по точки. И в двете подреждания лидер е сборният отбор на Русия.

В Тбилиси българските борци спечелиха три медала: златен на Иво Ангелов в категория до 60 килограма, сребърен на Владислав Методиев в категория до 96 кг и бронзов на Явор Янакиев при 74-килограмовите.

Русия спечели две европейски титли, две сребърни и едно бронзово отличие.