Чехия се съвзе след 3:0 срещу Армения като гост

Чехия излезе на третото място в група В с осем точки от пет мача<br />

Чехия излезе на третото място в група В с осем точки от пет мача

Чешкият национален отбор спечели с 3:0 срещу Чехия като гост в среща от квалификациите за световното първенство в Бразилия. Футболистите, водени от Михал Билек, се изправиха след загубата с 0:3 от Дания в петък.

Чехите отбелязаха и трите си гола след почивката. Два гола вкара Матей Видра (47' и 81'), а Даниел Колар се разписа в последните секунди на мача.

Армения стоеше по-добре през първата част и домакините могат да съжаляват, че не успяха да поведат. В 25-ата минута Пинейро напредна самостоятелно през центъра и стреля пред наказателното поле. Изигралият юбилейния си стотен мач за националния отбор Петр Чех се справи добре и спаси. След това звездата на арменския отбор Хенрик Миктарян пробва специалитета си - удар ор разстояние, но беше неточен.

В началото на втората част Чехия стигна до ранен гол, с което промени развоя на мача. Видра игра с глава и преодоля Роман Березовски.

Арменците опитаха натиск, а чехите търсеха втория гол с бързи атаки. В 81-ата минута Видра овладя с гръб пред наказателното поле, обърна се и вкара. В 94-ата Колар беше изведен сам и се разписа за 3:0.

С успеха си Чехия събра осем точки от пет мача и излезе на третото място. България има девет точки от пет срещи преди гостуването си на Дания.