Юношите до 17 г. паднаха с 2:5 от Германия в първия си мач от квалификациите

Българският отбор не успя да се противопостави на Германия в първия си мач от квалификациите за Евро 2013 в Словакия<br />

© БФС

Българският национален отбор за юноши до 17 години започна със загуба участието си в квалификациите за Евро 2013 в Словакия. Съставът, воден от Методи Деянов, падна с 2:5 от Германия в среща от четвърта група.

През първото полувреме германците имаха пълно превъзходство. Седем пъти те стреляха към вратата на Димитър Митов, а българите нито веднъж не застрашиха съперника.

Въпреки това Германия успя да поведе чрез Тимо Вердер в 45-ата минута. Българите изравниха три по-късно с попадението на Чавдар Ивайлов от пряк свободен удар.

Това амбицира германците, които за малко повече от половин час вкараха четири гола чрез Донис Авдияй (54'), Маурис Мултхауп (60'), Джан Лука Валдшмид (78' и 81'). Между головете на резервата Валдшмид за България се разписа Кирил Десподов.

В другата среща Украйна победи с 5:1 Естония. В четвъртък България среща Украйна.

За Евро 2013 се класира само победителят в групата.

Съставът на България: Димитър Митов, Майк Кръстев, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Алеко Алеков, Чавдар Ивайлов, Емил Петров, Серкан Юсеин, Емил Стоев, Антонио Вутов (63-Янис Карабельов), Кирил Десподов