"Ювентус" победи "Интер" като гост в дербито на Серия А

Битка за топката между Антонио Касано (вляво) и Джорджо Киелини

Шампионът "Ювентус" направи важна стъпка по пътя си към нова титла в Италия, като спечели дъждовното си гостуване на "Интер" с 2:1.

Фабио Куалярела и Алесандро Матри донесоха успеха на "бианконерите", а Родриго Паласио се разписа за домакините.

Двубоят имаше грозен финал, след като Естебан Камбиасо извърши грубо и безсмислено нарушение срещу Себастиан Джовинко. То съвпадна с последния съдийски сигнал на Никола Рицоли, който показа директен червен картон на играча на "Интер".

"Ювентус" влезе по най-добрия начин в дербито и още в третата минута откри резултата. Куалярела преодоля вратаря Самир Ханданович със страхотен далечен изстрел и вкара своя гол номер 100 в Серия А, а малко по-късно опита да се разпише и с глава.

"Интер" отговори с опасни удари на Антонио Касано и Паласио, които стражът на шампионите Джанлуиджи Буфон отрази. До почивката "бианконерите" също изпуснаха няколко добри възможности чрез Матри, Артуро Видал и Андреа Пирло.

Домакините стигнаха до изравнително попадение в 54-ата минута. Тогава Паласио проби в наказателното поле на торинския тим и се разписа за 1:1. "Интер" обаче не успя да задържи дълго равенството и само шест минути по-късно отново изоставаше в резултата. Матри се възползва от суматохата в защитата на синьо-черните и отблизо засече остър пас във вратата на Ханданович, за да донесе победата на "Ювентус".

Домакините веднага се впуснаха в атака, като два пъти имаха претенции за дузпа срещу Матео Ковачич и Касано, но главният съдия Никола Рицоли не ги уважи. Успехът изведе "Ювентус" на 12 точки пред втория "Наполи", който в неделя гостува на "Торино". "Интер" остава седми с 47 точки, колкото има и шестия "Рома".