"Лудогорец" измъкна трудна победа срещу "Локомотив" (София)

© Красимир Юскеселиев

Лудогорец" спечели трудна победа с 1:0 срещу борещия се за оставане в А група "Локомотив" (София). На стадиона в Своге единственото попадение отбеляза Михаил Александров в 61-ата минута.

Шампионите играха 66 минути с човек повече след червения картон на Кристиан Добрев за удар с лакът срещу Марселиньо. С успеха си отборът на Ивайло Петев събра 46 точки и се отдалечи на четири пред "Левски".

"Лудогорец" имаше предимство през по-голямата част от срещата с червено-черните. Съставът от Разград създаде четири-пет много добри възможности, но не успя да ги вкара.

"Локомотив" (София) се защитаваше добре, като вратарят Валеентин Галев спаси всичко, което можеше. Включително и при головата атака той се справи с ударна Марселиньо, но след това Александров отблизо нямаше затруднения да вкара. Домакинът в срещата можеше да изравни в 78-та-ата минута чрез Маркиньос, но след удара му топката беше избита от голлинията.

"Изцяло контролирахме срещата. Създадохме много положения, но не успяхме да ги реализираме. Това е важна победа срещу много корав и труден съперник", каза Петев пред БНТ.

Треньорът на шампионите обясни, че в отбора му никога не е имало напрежение. "Просто бяхме малко разочаровани от резултатите. Във футбола тези неща са нормални." Въпреки увеличаването на преднина пред "Левски" Петев заяви, че не може да е спокоен, тъй като има още много мачове.