ЦСКА победи с 3:0 "Миньор" и излезе четвърти

Уругваецът Варела вкара красив гол и направи две асистенции

© Красимир Юскеселиев

Футболистите на ЦСКА затвърдиха възходящата линия под ръководството на Милен Радуканов и спечелиха втора поредна победа в А група. Червените спечелиха лесен домакински успех с 3:0 срещу "Миньор" (Перник) и си върнаха четвъртата позиция.

Мартин Камбуров вкара дебютния си гол с екипа на ЦСКА, привлеченият от "Ботев" (Враца) Игнасио Варела се отличи с попадение и две асистенции, а капитанът Иван Бандаловски се разписа във втори пореден мач.

Червените записаха единадесета победа за сезона и събраха 38 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика е петият "Ботев" (Пловдив), който надигра "Монтана" с 2:0. Шампионът "Лудогорец" е лидер в класирането с 46 точки, следван от "Левски" с 42 точки и "Литекс" с 39 точки.

ЦСКА не допусна гол в четвърти пореден мач и трети, откакто Радуканов замени Миодраг Йешич на треньорски пост - успехът с 2:0 над "Черноморец", равенството 0:0 с "Локомотив" (София) за Купата на България и победата с 2:0 над "Локомотив" (Пловдив).

Срещу "Миньор" червените отново играха с повече настроение и желание, предимно през първото полувреме. Победата можеше да бъде дори по-убедителна, но непростимите пропуски и изключително слабата игра на Нджонго Присо попречиха това да се случи.

"Миньор" пък не успя да създаде нито едно добро положение за гол през целия мач. Перничани се отбраняваха много добре до първото попадение на Камбуров, но след това им липсваха качества в атака, за да се противопоставят на ЦСКА.

Бившият голмайстор на "Локомотив" (Пловдив) и "Локомотив" (София) се разписа след хубава атака в 33-ата минута. Той потърси двойно подаване с Варела, уругваецът му върна с едно докосване, след което 32-годишният нападател овладя и с техничен удар намери далечния ъгъл на Боян Пейков.

Само четири минути по-късно ЦСКА предреши изхода на мача с втори гол. Мишел Платини получи топката около границата на наказателното поле и с технично центриране намери влизащия от задна позиция Варела. Уругваецът веднага стреля към вратата и с помощта на гредата вкара красиво попадение.

През втората част ЦСКА намали темпото, но въпреки това създаде доста чисти положения. В 67-ата минута Абел Анисе беше оставен непокрит след центриране на Варела, но не се възползва от ситуацията.

Две минути по-късно Присо направи изключителен пропуск, след като стреля в аут от вратарското поле. През първото полувреме той се прояви с още един провален шанс, като не успя да вкара с глава на три метра от вратата.

Все пак ЦСКА стигна до трети гол, в който отново беше замесен Варела. В 78-ата минута той центрира след свободен удар, топката се отклони в главата на Михаил Венков и на метър от голлинията за Бандаловски не беше проблем да вкара на далечната греда.