ПСЖ измъкна 2:2 срещу "Барселона" в Париж

Нападателят на "Барселона" Лионел Меси (вляво) отбеляза през първото полувреме и беше сменен на почивката заради контузия<br />

ПСЖ се спаси от загубата в последните секунди и стигна до 2:2 срещу "Барселона" у дома в първия мач от четвъртфиналите в Шампионската лига. Каталунците на два пъти повеждаха с головете на Лионел Меси и Шави Ернандес от дузпа.

За парижани най-напред се разписа Златан Ибрахимович. Повторенията показаха, че шведският нападател е бил в засада. Важният втори изравнителен гол отбеляза Блес Матуиди в последните секунди на добавеното време.

Треньорът на "Барселона" Тито Виланова се завърна на пейката на отбора след двумесечното си лечение. Съставът му допусна равенство 2:2 за втори път в рамките на четири дни, след като и срещу "Селта" водеше малко преди края.

Двубоят в Париж беше динамичен с възможности и пред двамата вратари. Първата дойде пред вратата на Виктор Валдес. В петата минута Езекиел Лавеци получи топката в наказателното поле и стреля, но улучи гредата.

Десет по-късно Хавиер Пасторе изпълни пряк свободен удар в стената, а след втория му опит Валдес спаси.

"Барселона" отговори с хубава атака, завършена от Андрес Иниеста, но топката мина край гредата. ПСЖ имаше нови две възможности чрез Ибрахимович.

В 38-ата минута Даниел Алвеш изведе с отлично подаване Меси отляво в наказателното поле и аржентинецът отбеляза с диагонален удар по тревата.

Малко след това голмайсторът на каталунците направи един от традиционните си пробиви, но стреля неточно. На почивката той беше заменен принудително от Франсеск Фабрегас.

Това се отрази на представянето на "Барселона", което гарнирано с желанието на ПСЖ да промени хода на мача, доведе до по-активната игра на домакините.

Темпото през първите минути на полувремето спадна. Все пак испанският отбор можеше да отбележи в 63-ата минута, когато Алвеш центрира и топката стигна до непокрития Алексис Санчес, който се забави и защитниците се справиха.

Топката е във вратата на Виктор Валдес след гола на Златан Ибрахимович за 1:1

© Christian Hartmann, Reuters

Ибрахимович пропусна да изравни в 76-ата минута след разбъркване в полето на съперника. Четири по-късно шведът вкара, а съдията да не вдигна засада. След центриране от фаул отдясно на Валдес Тиаго Силва стреля с глава, но топката се удари в гредата. Излезлият предварително зад отбраната нападател на домакините стигна пръв до нея и отбеляза.

Виланова беше принуден да направи втора смяна заради контузия. Аржентинецът Хавиер Масчерано получи травма и на мястото му в 84-ата минута се появи Марк Бартра.

Две минути преди края на редовното време Санчес беше спънат от вратаря Салваторе Сиригу в наказателното поле, а Шави отново даде преднина на "Барселона". В добавените минути Матуиди стреля от разстояние, а след рикошет топката излъга Валдес и влезе във вратата му за 2:2.

Реваншът е следващата сряда на "Камп ноу".