"Ню Йорк" победи "Маями" след 50 точки на Кармело Антъни

Кармело изравни личния си рекорд за най-много точки в един мач

Звездата на "Ню Йорк никс" Кармело Антъни отбеляза 50 точки за победата със 102:90 при гостуването на "Маями хийт". 28-годишният баскетболист изравни личния си рекорд, за да донесе девета поредна победа на своя отбор в НБА.

В предишния си мач шампионите успяха да победят като гост "Сан Антонио спърс" в отсъствието на Леброн Джеймс, Дуейн Уейд и Марио Чалмърс. При домакинството на "Никс" обаче нямаха шанс срещу неудържимия Антъни.

Toй вкара 18 от 26-те си стрелби от игра, включително седем тройки от десет опита, а от наказателната линия сбърка само веднъж. Предишният път, когато Антъни отбеляза 50 точки в един мач, беше с екипа на "Денвър нъгетс" срещу настоящия му отбор през 2009 г.

"Мело беше невероятен. Той просто отказа да ни позволи да загубим този мач. Направи големи отигравания и големи стрелби. Той направи всичко, което трябваше да направи, за да ни постави в печеливша позиция. Някои неща изглеждат лесни, когато ги правят велики играчи", заяви треньорът на "Никс" Майк Уудсън.

"Маями" водеше с 58:50 след първото полувреме, но Антъни направи отлична трета четвърт, за да обърне резултата в полза на "Никс". При 6:42 минути до сирената шампионите губеха само с две точки - 88:90.

Антъни обаче отново взе нещата в свои ръце и отбеляза осем от последните 12 точки на своя отбор. В същото време атаката на "Маями" напълно спря да работи и шампионите не успя да отбележат нито един кош от игра в последните 7:54 минути.

Крис Бош беше най-резултатен за "горещите" с 23 точки, към които прибави шест борби и четири асистенции. Майк Милър завърши с 18 точки, а Норис Коул добави 14. Рей Алън изигра силен мач и записа 16 точки, но неговите усилия не бяха достатъчни.

След този успех "Ню Йорк" продължава борбата с "Индиана пейсърс" за второто място в Източната конференция. Активът на "Никс" е 47 победи и 26 загуби, докато "пешеходците" имат една победа и една загуба повече. "Маями" отдавна си осигури първото място.

Брайънт излезе на шесто място в историята на НБА за най-много точни стрелби от игра (10 976)

На запад "Лос Анджелис лейкърс" постигна изключително важна победа в борбата за място в плейофите. "Езерняците" надиграха "Далас маверикс" със 101:81 и отново се изравниха с "Юта джаз" на осмото място с по 39 победи и 36 загуби.

В основата на успеха беше Кобе Брайънт, който въпреки че продължава да играе с контузия, направи трипъл-дабъл - 23 точки, 11 борби, 11 асистенции. Дуайт Хауърд беше най-резултатен с 24 точки, към които прибави 12 борби.

Поражението пък на практика сложи край на надеждите на десетия "Далас" (36-39) да се намеси в битката. В борбата за първото място "Сан Антонио спърс" (55-19) имам минимален аванс пред "Оклахома сити тъндър" (54-20).