"Барселона" разгроми "Майорка" с хеттрик на Фабрегас

Фабрегас доволно показва три пръста след хеттрика си в мача

Лидерът в Примера дивисион "Барселона" разгроми с 5:0 като домакин аутсайдера "Майорка" и е съвсем близо до спечелването на нова титла.

Каталунците играха без голямата си звезда Лионел Меси в титулярния състав, отсъстващ заради контузия, но това не им попречи да изнесат поредното голово шоу на стадион "Камп Ноу".

В 20-ата минута Франсеск Фабрегас беше изведен от Алексис Санчес и с точен удар откри резултата. Само две по-късно чилиецът отблизо удвои преднината на домакините. В 37-ата минута Санчес за втори път асистира на Фабрегас, който от наказателното поле вкара третото попадение за вечерта.

Зрителите на стадиона получиха дежа вю, след като отново две минути по-късно Санчес покачи до 4:0 за "Барселона". Веднага след почивката Фабрегас се възползва от грешка в защитата на гостите и оформи своя хеттрик.

В игра за каталунците се завърна защитникът Ерик Абидал, който не игра около една година заради отстраняване на тумор от черния дроб. Бранителят замени Жерард Пике в 70-ата минута на двубоя под бурните аплодисменти от трибуните.

"Барселона" е убедителен лидер във временното класиране на Ла Лига с актив от 78 точки, на 13 пред големия си съперник "Реал" (Мадрид), който се намира на втора позиция. В събота белите победиха "Леванте" с 5:1.

В друга късна среща за деня "Депортиво" (Ла Коруня) спечели с 3:2 като домакин срещу "Сарагоса", но остава в зоната на изпадащите с 26 точки. "Сарагоса" е на 17-о място в подреждането в Примера дивисион с 27 точки.