"Локомотив" (София) развали празника на "Славия" с гол в края

Треньорът на "Локомотив" Емил Велев бе изгонен в 79-ата минута

© Юлия Лазарова

Локомотив" (София) победи "Славия" с 1:0 ден преди отбелязването на 100-годишнината на белите.

"Железничарите" стигнаха до успеха с гол на Антонио Павлов в 88-ата минута, като преди това техният старши треньор Емил Велев беше изгонен на трибуните. Първият двубой от 21-ия кръг на А група се проведе под дъжда на тежкия терен в Своге, където червено-черните домакинстват мачовете си.

Те бяха по-активни в началото на мача и в 11-ата минута Павлов отправи удар с глава след центриране от корнер, но вратарят на "Славия" Георги Петков спаси. Малко по-късно стражът беше затруднен и от Румен Трифонов.

Белите също опита да стигнат до гол и в 29-ата минута се отчетоха с удар от дистанция на Петър Димитров, който вратарят на "Локомотив" Божидар Митрев отрази. До края на полувремето единственото по-интересно положение за гостите се изчерпа с неточен изсрел на Антонио Ливраменто.

Малко преди почивката на старши треньорът на "Славия" Велислав Вуцов му прилоша и за кратко получи помощ от лекаря на отбора, но бързо се завърна край страничната линия.

През втората част символичните домакините продължиха да атакуват и Петков отново трябваше да се намесва при удар на Павлов. Дъждът постепенно спря и леко улесни футболистите на двата отбора, но те все още трябваше да се борят с разкаляния терен.

В средата на полувремето бившият национал Чавдар Янков влезе като резерва и маркира завръщането си в игра за "Славия" след дълго отсъствие заради контузия. Той замени Ливраменто.

В 79-ата минута наставникът на "Локомотив" Емил Велев бе изгонен от главния съдия Никола Попов за бурно оспорване на негово решение. Треньорът дълго време отказваше да се качи на трибуните.

Мачът отиваше към нулево равенство, когато две минути преди края Трифонов центрира отляво към Павлов, който от няколко метра направи безпомощен Петков и донесе победата на "железничарите".

Преди изиграването на останалите мачове от кръга "Локомотив" заема 11-о място с 20 точки, докато "Славия" е на осма позиция с 26.