"Левски" с нов провал, завърши 1:1 с "Пирин"

"Левски" изигра много слабо второ полувреме и изпусна преднината си<br />

© Дневник

"Левски" изигра много слабо второ полувреме и изпусна преднината си

Левски" направи нов удар по собствените си шампионски амбиции, като завърши 1:1 с "Пирин" (Гоце Делчев) като гост. Сините поведоха в 40-ата минута с гол на Ромен Ели. Домакините играха много добре през второто полувреме и изравниха чрез Любомир Витанов от дузпа в 82-ата.

Първата реална голова възможност за "Левски" дойде в 25-ата минута, когато Базил де Карвальо беше изведен на около шест метра от вратата, той стреля, но вратарят на домакините Абдиков изби с феноменален рефлекс.

В 40-ата минута Ромен Ели откри резултата след изпълнение на свободен удар. Топката се чукна в крака на Даниел Димов, а след това и шпагатът на Фиданин не помогна. Ели от упор намери топката и я изстреля в мрежата.

След почивката "Пирин" заигра смело и с характер. Съставът на Тенчо Тенев действаше разумно, като се възползва от неувереното поведение на съперника.

Първата отлична възможност за изравняване дойде в 62-ата минута. Тогава Шишков се пребори за топката с Ели по дясното крило и подаде към Петър Лазаров, който отблизо стреля право в Пламен Илиев. Топката се върна към футболиста на "Пирин" и той направи втори опит, но при по-неудобно положение. Вратарят на "Левски" изчисти в ъглов удар.

Домакините продължиха да стоят добре и стигнаха до дузпа при бърза атака в 80-ата минута. Тогава Близнаков беше изведен с дълъг пас в наказателното поле, а Старокин го бутна в гръб и съдията Мартин Богдев даде дузпа. Витанов стреля точно в левия ъгъл на Илиев за 1:1.

В оставащите минути сините погледнаха отново към вратата на Абдиков, който два-три пъти се намеси по най-добрия начин след центрирания. При изпълнението на ъглов удар Де Карвальо настъпи футболист на съперника, но съдията не видя ситуацията.

"Левски" остава втори с 46 точки и изостава с една от водача "Лудогорец". Шампионите гостуват на ЦСКА в четвъртък.