"Уигън" се класира за първи път на финала за Купата на Англия

"Уигън" ще играе във финала с победителя от мача между "Челси" и "Манчестър сити"<br />

Уигън" за пръв път в историята си ще може да спори за Купата на Англия. Отборът от Висшата лига спечели с 2:0 срещу "Милуол" и се класира за финала.

Головете отбелязаха Шон Малоуни в 25-ата минута и Калъм Макманамън в 78-ата. "Уигън" имаше превъзходство и заслужено стигна последното стъпало в надпреварата. Там съперник ще е "Челси" или "Манчестър сити", които играят в неделя.

"Уигън" поведе в 25-ата минута, когато Аруна Коне се справи с двама футболисти на "Милуол" и подаде в наказателното поле към Малоуни, който отблизо вкара. След това вратарят на лондончани Дейвид Фордe спаси удари на Жорди Гомес и Макманамън.

В 78-ата минута Макманаман излезе в добра позиция, излъга вратаря и удвои преднината на символичните гости в срещата.

Привърженици на "Милоул", които са известни с хулиганските си прояви, се сбиха на трибуните в последните минути.