"Милан" и "Наполи" не се победиха в дербито на Серия А

"Милан" завърши мача с 10 души след червения картон на Матийо Фламини (вдясно) в 72-ата минута

Претендентите за титлата в Серия А "Милан" и "Наполи" завършиха наравно 1:1 в дербито от 32-ия кръг на италианското първенство.

Вторият и третият във временното класиране си размениха по едно попадение между 30-ата и 33-ата минута, с което дават възможност на лидера "Ювентус" да увеличи аванса си до 11 точки при победа в гостуването на "Лацио" в понеделник.

Неаполитанците могат да бъдат по-доволни от резултата в Милано, защото остават на 4 точки пред "росонерите" в битката помежду им за директно класиране в Шампионската лига. Домакините играха без наказания Марио Балотели, но въпреки отсъствието му веднага поеха инициативата и притиснаха своя съперник.

Кевин-Принс Боатенг и Кристиан Сапата се отчетоха с пропуски за червено-черните, преди Матийо Фламини да открие резултата с далечен удар след половин час игра. Радостта на домакините продължи твърде кратко заради изравнителното попадение на Горан Пандев три минути по-късно, засякъл остро центриране на Марек Хамшик.

В края на полувремето звездата на "Наполи" Единсон Кавани можеше да даде аванс на своя тим, но прехвърлящият му удар бе избит пред голлинията от противников бранител. След почивката всичко по-интересно пред двете врати се изчерпваше с далечни и неточни изстрели.

Фламини и Мбайе Нианг не успяха да затруднят вратаря на неаполитанците Морган де Санктис, а в 72-ата минута голмайсторът на "Милан" остави отбора си с десет души на терена заради грубо нарушение и бе изгонен с директен червен картон. До последния съдийски сигнал съперниците си размениха по още един опасен и неточен удар, за да вземат по точка от дербито.