"Ювентус" спечели дербито с "Лацио" и се доближи на 7 точки от титлата

Артуро Видал отбелязва втория гол в мача

С две попадения на Артуро Видал шампионът "Ювентус" спечели гостуването на "Лацио" с 2:0 и направи поредна крачка към защита на титлата. Футболистите на Антонио Конте записаха пета поредна победа в Серия А.

"Ювентус" се нуждае от седем точки в оставащите шест кръга, за да си гарантира титлата. Торинци събраха 74 точки и имат 11 преднина пред втория "Наполи" и 15 пред третия "Милан", като само чудо може да ги лиши от 29-oто "скудето".

"Ювентус" и "Лацио" се срещнаха за четвърти път през сезона, а шампионите нямаха победа в предишните три. "Римските орли" обаче не бяха победажвали торинци за първенство от 2003 г. насам, а след двубоя тази вечер серията им без успех беше увеличена на 17 поредни срещи.

"Лацио" имаше сериозни проблеми с контузени и наказани играчи, а ситуацията допълнително се усложни, след като още в 8-ата минута Лоик Кана фаулира Мирко Вучинич и Видал превърна в гол отсъдената дузпа.

Благодарение на ранното попадение "Ювентус" пое контрол върху мача, а в 28-ата минута удвои резултата. Вучинич опита да подаде към Клаудио Маркизио, топката рикошира в защитник и се озова във Видал, който без проблем вкара отблизо.

До края на полувремето "Лацио" опита да се върне в мача, като разчиташе основно на центрирания. Въпреки че изпълниха голям брой ъглови удари, футболистите на Владимир Петкович не успяха да застраши сериозно Джалуиджи Буфон.

Домакините започнаха агресивно второто полувреме и бяха много близо до попадение, но Буфон направи страхотно спасяване след удар с глава на Микаел Сиани и рикошет. Все пак "Ювентус" бързо се справи с началния натиск на "Лацио" и до края спокойно контролираше мача.

Поражението остави римляните само с една победа в последните шест срещи в Серия А. "Лацио" дели петата позиция във временното класиране с градския съперник "Рома", като двата отбора имат по 51 точки.