• БСП:25
  • ДБ:20
  • БВ:12
39.4%активност

Източник: Резултатът, активността и мандатите са от ЦИК при 100% обработени протоколи

Григор Димитров си осигури мач с Надал и пробив в топ 30 след нова убедителна победа

Димитров победи световния номер 30 Флориан Майер само за 67 минути

Григор Димитров записа поредна впечатляваща победа на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. 21-годишният българин разби световния номер 30 Флоран Майер с 6:2, 6:4 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

След като в първите си два мача победи убедително бившия полуфиналист от "Уимбълдън" Ксавие Малис и световния номер 10 Янко Типсаревич, Димитров не срещна почти никакви трудности с опитния германец.

Българинът изигра страхотен първи сет, който спечели след едва 25 минути игра. Той спечели 16 от 20-те разиграни точки при свой сервис, а в същото време показа отлични ретури и спечели над 50% от точките при сервис на Майер.

В първите четири гейма двамата печелеха подаванията си, но германецът го правеше с доста трудности и пробивът беше въпрос на време. Очаквано българинът влезе в много силна серия. Той взе следващите четири гейма, като си осигури първия сет с пробиви в шестия и осмия.

На старта на втората част Димитров спаси две точки за пробив, които бяха първите за Майер в мача. Няколко минути по-късно бившият шампион за юноши от "Уимбълдън" и US Open поведе с 4:1, а при 5:3 сервираше за мача.

В този момент той допусна липса на концентрация и Флориан Майер успя да върне пробива, но все пак още в следващия гейм Григор Димитров с нов пробив стигна до победата, за която му бяха необходими едва 67 минути.

От понеделник Димитров ще бъде част от топ 30 на световната ранглиста

Благодарение на категоричния успех Димиртов си гарантира исторически пробив сред първите 30 в световната ранглиста, а в спор за място на полуфиналите ще срещне осемкратния шампион в Монте Карло Рафаел Надал.

Испанецът победи германеца Филип Колшрайбер с 6:2, 6:4 и записа 44-а поредна победа в Монако. Бившият номер 1 има само едно поражение в турнира - при дебюта му през 2003 г., когато е само на 16 години и губи от бъдещия финалист и носител на трофея през 2004 г. Гилермо Кориa.

Димитров и Надал ще се срещнат за втори път помежду си. Предишната среща беше на твърдите кортове в Ротердам, когато българският тенисист създаде много трудности на тогавашния номер 1 в ранглистата, но загуби с 5:7, 6:3, 2:6.

Четвъртфиналният мач между Димитров и Надал ще се играе в петък, а програмата ще бъде обявена след края на останалите осминафинали. До момента място сред най-добрите осем си осигуриха още Жо-Вилфред Цонга и Фабио Фонини.