Съдийската комисия извади и рефера на "Литекс" - "Левски"

Николай Йорданов (в средата) е със спрени права за неопределено време

© Георги Кожухаров

Четвърти главен съдия в мач на "Левски" бе изваден от футбола, след като реферът на съботното дерби с "Литекс" Николай Йорданов бе отстранен.

Днес Съдийската комисия към Българския футболен съюз лиши рефера от права за неопределено време заради получена ниска оценка от съдийския наблюдател.

"Левски" спечели с 2:1 срещата в Ловеч от 23-ия кръг на А група, като и двата отбора имаха претенции към отсъжданията на Йорданов. Домакините настояваха за дузпа в 27-ата минута - три преди сините да открият резултата, докато столичани оспорваха отменен гол на Христо Йовов.

Йорданов е четвъртият рефер за последния месец, отстранен от комисията след мач на "Левски". Своите права вече загубиха Ахмед Ахмед от двубоя с "Литекс" (1:0) за Купата на България, Ивайло Стоянов за срещата с "Черно море" (1:1) във Варна и Стефан Спасов, свирил столичното дерби с "Локомотив" (2:1) за първенство.

"След всеки мач на "Левски" гонят по един съдия. Явно има нещо гнило", заяви старши треньорът на "Литекс" Христо Стоичков още след срещата в Ловеч. Спортният директор на сините Даниел Боримиров контрира, че на почивката бившият нападател на "Барселона" е упражнявал натиск над съдиите в двубоя.