Шави: "Байерн" е по-силен физически, сега разчитаме на чудо

"Барса" се нуждае от чудо, за да бъде финалист, смята Шави

Капитанът на "Барселона" Шави Ернандес отдаде катастрофалната загуба от "Байерн" (Мюнхен) с 0:4 на физическото превъзходство и отличната защита на баварците.

Домакините от "Алианц арена" спечелиха убедително първата полуфинална среща от Шампионската лига и са почти сигурен финалист, въпреки че имаха по-малко притежание на топката.

"Байерн" беше по-силен и заслужава поздравления. Владеехме топката повече, но не успяхме да извлечем полза от това. През целия мач не създадохме нито едно чисто положение. Баварците са много силни физически, с което ни превъзхождат. Те са и много бързи", обясни Шави.

Полузащитникът призна, че очакванията на неговите съотборници да постигнат нещо повече през второто полувреме са останали напразни. "При 0:1 на почивката бяхме уверени, че можем да вкараме и да се върнем в мача. Съперникът обаче се защитаваше много здраво", каза испанският национал и отдаде заслуженото уважение към съперника.

Според него "Барселона" все още има минимални шансове да постигне обрат, но те граничат с невъзможното. "Резултатът е ужасен, но когато изиграеш слаб мач в Шампионската лига, винаги можеш да платиш скъпо. Очакват ни още 90 минути на "Камп ноу". Мисията изглежда неизпълнима, но ние разчитаме на чудо", допълни Шави.

Неговият съотборник Лионел Меси, който също беше напълно обезличен на терена от бранителите на "Байерн", призна превъзходството на съперника. "Те бяха много по-силни от нас. Имаха сериозно физическо превъзходство. Жалко е, че се получи такъв резултат, но трябва да гледаме напред", заяви звездата на "Барселона".

Аржентинецът обясни, че се е чувствал достатъчно добре, за да се включи в мача, въпреки отшумяващата контузия на бедрото. "Сега трябва да съсредоточим всичките си усилия за реванша, както и върху мачовете от Примера дивисион, защото трябва да станем шампиони. Ще опитаме да се реабилитираме след тази вечер", добави Меси.