"Маями" и "Ню Йорк" взеха нови победи в първия кръг на плейофите

"Маями" нямаше ден в стрелбата, но отново не срещна никакви трудности срещу "Милуоки"

Фаворитите в Източната конференция "Маями хийт" и "Ню Йорк никс" спечелиха убедителни победи във вторите плейофни сблъсъци срещу "Милуоки бъкс" и "Бостън селтикс" и взеха аванс от 2:0 след домакинските срещи.

След като разбиха своя съперник с 23 точки в първия мач, шампионите отново не срещнаха никакви трудности срещу "елените" и победиха с 98:86. Въпреки че "горещите" определено нямаха ден в стрелбата, това не се оказа никакъв проблем.

Дуейн Уейд беше най-резултатен с 21 точки, а Леброн Джеймс вкара 19 точки, към които добави осем борби и шест асистенции. Рей Алън, Шейн Батиър, Крис Андерсън и Норис Коул се включиха от пейката с общо 34 точки, а "Маями" завърши с 44.9% успешна стрелба от игра.

За "Милуоки" Ерсан Елясова изигра добър мач, като отбеляза 21 точки, а Майк Дънлийви се включи силно от пейката с 16 точки. Най-резултатните играчи на отбора Монта Елис и Брандън Дженингс обаче във втори пореден мач не бяха на ниво. Елис (2-7) завърши със 7 точки, а Дженингс (3-15) - с 8 точки

Кармело Антъни вкара 34 точки, a Джей Ар Смит (вдясно) добави 19 точки

В същото време, воден от намиращите се в страхотна форма Кармело Антъни и Джей Ар Смир, "Ню Йорк" победи "Бостън" с 87:71. В първата среща "келтите" създадоха много трудности на своя съперник, но този път издържаха само до края на първото полувреме.

Антъни отбеляза 34 точки, 13 от които в третата четвърт, която "Никс" спечели с 32:11. Смит, който получи наградата за най-добър шести играч през сезона, добави 19 точки, а Реймънд Фелтън завърши с 16. Кенион Мартин също се включи добре от скамейката, като взе 11 борби за 22 минути игра.

На запад "Голдън стейт уориърс" показа, че "Денвър нъгетс" определено не се намира в най-добрата си форма. След като "войните" изпуснаха победата в първата среща (95:97), във втората категорично надиграха своя съперник със 131:117.

Стивън Къри изигра страхотен мач, като отбеляза 30 точки и направи 13 асистенции. Джаред Джак добави 26 точки и 7 асистенции, а Харисън Барнс реализара рекордните в кариерата си 24 точки. Клей Томпсън също беше на много високо ниво и завърши с 21 точки.

"Уориърс" завършиха мача със страхотните 64.6% успеваемост в стрелбата, при 56% от зоната за три точки, и взеха десет борби повече от съперник - 36 срещу 26. За "Денвър" шест играчи вкара над 14 точки, а най-резултатни бяха Тай Лоусън и Кори Брюър с по 19.