"Дунав 8806" дублира категорично титлата по баскетбол при жените

Русенският състав е безапелационен в женския баскетбол за втора поредна година

© Дунав 8806

Русенският "Дунав 8806" защити титлата си в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени по изключително категоричен начин и отново направи златен дубъл. Преди два месеца тимът спечели Купата на България.

В повторение на миналогодишния финал възпитаничките на Георги Божков разгромиха бургаския "Нефтохимик 2010" със 77:49 точки в четвъртия мач и спечелиха серията с 3:1 победи. Домакините доминираха изцяло и заслужено стигнаха до трофея за втори пореден път и трети в историята си.

Кристина Сантяго от тима на "Дунав" получи наградите за най-добър реализатор и най-полезен играч през сезона, а Ашли Гейл от "Нефтохимик" е номер 1 по спечелени борби под коша.

Баскетболистките от Бургас играха на девети пореден финал, но не успяха да спечелят титлата.

Първите 10 минути играта беше равностойна, но след тройка на Радостина Димитрова 24 секунди преди края домакините поведоха с четири точки - 15:11. Възпитаничките на Георги Божков изиграха страхотна втора четвърт, която спечелиха с 21:8 точки и на почивката имаха убедителна преднина от 17 точки - 36:19.

Две минути след началото на третата част след тройка на Цветомира Шаренкапова Дунав поведе с 20 точки - 39:19. Шест минути по-късно отново Шаренкапова беше точна от далечна дистанция и домакините направиха аванса си 22 точки - при 49:27.

В последната четвърт баскетболистките от Русе нямаха проблеми и само увеличаваха аванса си, а в последните секунди на двубоя след тройка на Виолина Кочева преднината им достигна 28 точки - 75:47.

За "Дунав" по 19 точки реализираха Радостина Димитрова и Кристина Сантяго, като американката спечели и 11 борби. Зорница Костова добави 13 точки, а Цветомира Шаренкапова се отличи с 11 точки и 9 борби. За гостите по 14 точки отбелязаха Вийве Кай Ребане и Ашли Гейл (13 борби).