"Литекс" спечели срещу "Монтана" с 2:0 след много пропуски

© Архив

Футболистите на "Литекс" победиха трудно последния в А група "Монтана" с 2:0 в мач от 25-ия кръг.

Домакините имаха тотално превъзходство, но го материализираха едва в 72-ата минута след автогол на Георги Пашов, а в последните секунди Ванжер да Силва. Оранжевите направиха доста пропуски пред вратата на съперника, който предимно се бранеше.

Още в 14-ата минута Исмаил Иса можеше да открие резултата, но вратарят на "Монтана" Веселин Цветковски успя да избие удара му. В 39-ата минута нападателят на "Литекс" отново беше изведен в наказателното поле, а този път изстрелът му по диагонала мина успоредно на голлинията.

Секунди по-късно Цветковски спаси и опит на Армандо Ваюши от границата на наказателното поле. Въпреки доминацията си възпитаниците на Христо Стоичков така и не можаха да стигнат до гол преди почивката.

В началото на второто полувреме домакините задържаха натиска си и организираха няколко опасни атаки. В 57-ата минута Иса бе близо до изведе отбора си напред, но ударът му с глава излезе в аут.

Все пак в 72-ата минута логичното се случи и "Литекс" поведе в резултата. След отличен пас на Ваюши, Васил Божиков стреля към вратата, топката се отклони в Пашов и влезе в мрежата на гостите.

В 81-ата минута "Монтана" отправи първия си опасен удар към вратата на ловчанлии, но Пиргов улови удара на Антон Костадинов. До края ловчалии контролираха играта и в последните секунди след бърза контраатака Ванжер оформи крайното 2:0.

"Литекс" остава пети във временното класиране с 46 точки две по-малко от ЦСКА, който в събота приема "Ботев" (Пловдив). "Монтана" е все така закотвен на дъното с 16 точки и на 8 от оставането в А група.