"Борусия" и "Байерн" загряха за Шампионската лига с равенство 1:1

Роберт Левандовски пропусна дузпа при резултат 1:1

Борусия" (Дортмунд) и "Байерн" (Мюнхен) направиха генерална репетиция преди предстоящия на 25 май изцяло германския финал в Шампионската лига. Дербито на Бундеслигата, което нямаше никакво значение за класирането, завърши без победител - 1:1.

Кевин Гроскройц изведе домакините напред в 11-ата минута, а в 24-ата Марио Гомес изравни. През второто полувреме футболистите на Юрген Клоп можеха да спечелят трите точки, но Роберт Левандовски пропусна дузпа.

Въпреки че крайният изход беше без значение за класирането, двата отбора изиграха много здрав и доста напрегнат мач. В 64-ата минута емоциите взеха връх, за да се стигна до сериозна разправия между Якуб Блашчиковски, Рафиня, Юрген Клоп и Матиас Замер.

Преди началото на срещата феновете на "Сигнал Идуна Парк" издигнаха транспарант, насочен срещу полузащитника Марио Гьотце, който ще премине в "Байерн" през лятото с траснфер за 27 млн. евро. "Стремежът към парите показва колкото голямо е сърцето на човек. Разкарай се, Гьотце", гласеше той.

Двамата мениджъри направиха доста промени в титулярните състави и дадоха почивка на част от звездите си. В началните минути темпото не беше високо, но все пак "Борусия" вкара ранен гол, който отвори мача.

Якуб Блашчиковски проби по лявото крило, изчака включването на Кевин Гроскройц и центрира отлично към своя съотборник. Гроскройц отправи удар без забавяне и вкара много красиво попадение от воле.

Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа след сблъсък между Илкай Гюндоган и Диего Контенто. Секунди по-късно полузащитникът на "Борусия" беше сменен принудително заради контузия.

"Байерн" успя бързо да се върне в мача и да изравни в 23-ата минута. Джердан Шакири подаде към Рафиня, десният краен бранител центрира в наказателното поле и Марио Гомес вкара хубав гол с глава.

До края на полувремето двата отбора имаха по една добра възможност за втори гол, но първо Мануел Нойер спря откъсващия се Роберт Левандовски, а след това Роман Вайденфелер спаси с крак удар на Гомес.

В началото на втората част "Байерн" имаше претенции за дузпа, които бяха подминати. Такава беше отсъдена в полза на "Борусия" в 60-ата минута за игра с ръка на Джером Боатенг. Повторенията обаче показаха, че реферът е сбъркал, тъй като топката срещна рамото на бранителя.

Левансовски застана зад топката, но Нойер направи страхотно спасяване и изби в ъглов удар. Четири минути по-късно Рафиня беше изгонен и остави "Байерн" с десет души. Ситуацията предизвика сериозни разправии.

Бразилският футболист удар с лакът Блашчиковски, а след това двамата се сдърпаха. Главният рефер показа по един жълт картон. Той се оказа втори за Рафиня, след като само 120 секунди по-рано получи първия.

При излизането от терена Рафиня продължи закачката с Блашчиковски, след което влезе в спор с изнервения Юрген Клоп. Оттам спорът се пренесе между треньора на "Борусия" и спортния директор на "Байерн" Матиас Замер.

До края на мача домакините напълно доминираха с човек повече, а в 87-ата минута Юлиан Шайбер можеше да отбележи победен гол, след като беше изведен от Марко Ройс, но си поведе много лошо топката и Нойер улови.

Равенството остави "Байерн" без победа срещу "Борусия" в шести пореден мач в Бундеслигата. В същото време обаче "Борусия" не е побеждавал "Байерн" вече четири поредни мача във всички турнири.